Dogoterapia wspomaga działania relaksacyjne, psychologiczne i edukacyjne.

Zajęcia z dogoterapii, to zajęcia terapeutyczne z psami. Dzieci poprzez kontakt z czworonogiem bardzo często przełamują lęki, ćwiczą koncentrację uwagi, a także spontanicznie bawią się z nim.

Podczas terapii działaniom podlega stymulacja wielozmysłowa, schemat ciała, umiejętności motoryczne oraz naśladownictwo. Na spotkaniach z psem dzieci mogą dotykać sierści, głaskać, szczotkować i karmić, budując tym samym obustronne zaufanie.

Uczą się okazywać emocje, doskonalą sprawność ruchową, rozwijają mowę wzbogacając słownictwo. Dzięki atrakcyjności zajęć ze zwierzęciem, dzieci są zmotywowane i chętne do działania.

Obecność psa wśród naszych przedszkolaków dostarcza wiele radości, relaksuje, a także pozwala oderwać się od codzienności.