Grupa Misie wybrała się na wycieczkę do budynku Poczty Głównej w Kołobrzegu, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej. Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały pomieszczenia poczty i obserwowały pracę urzędnika pocztowego. Misie poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, kartki, telegramy.

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

Tygryski zostały wprowadzone w świat sztuki, dowiedziały się co to jest teatr, widownia, kto w nim występuje. Podczas zajęć dzieci poznały również takie pojęcia jak reżyser, kostiumy, rekwizyty (pacynki). Dzieci mogły wystąpić w przedszkolnym teatrze wcielając się w różne postacie. Przygotowaliśmy kasę biletową (były to figury geometryczne, które dzieci losowały, a na krzesełkach w każdym rzędzie znajdowała się konkretna figura, każdy odnalazł swoje miejsce), kiedy widownia się zapełniła na scenę weszli mali aktorzy.

Starszaki z grupy "Motylki” oraz "Smerfy” wybrały się na wycieczkę do Dygowa, by poznać pracę pszczelarza oraz rolę pszczół w przyrodzie. Pan Czesław Rytwiński interesująco opowiadał o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu.

22 kwietnia społeczność przedszkolna obchodziła Międzynarodowy Dzień Ziemi. Świeto w naszym kraju obchodzone jest od ponad 30 lat. To jest właśnie czas by wspólnie zastanowić się jak ochronić nasz wspólny dom – Naszą Planetę. Starszaki z grupy "Motylki" postanowiły posadzić w ogrodzie przedszkolnym drzewo.

Starszaki z grupy "Motylki” realizują program patriotyczny "Jestem Polką i Polakiem”, którego celem jest przyswajanie wiedzy o sobie i o ojczyźnie, poznawanie własnego miasta i regionu, szacunek do symboli narodowych, zbliżanie postaci wybranych bohaterów narodowych, wzbudzanie szacunku dla osób starszych, oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystej przyrody.

Wiosenna wycieczka grupy Pszczółek to spotkanie z pasieką "Miodowy Raj”. Tam spotkaliśmy się z rodziną pszczelarzy , którzy bardzo kochają pszczoły, a o ich życiu i zwyczajach chętnie opowiadają dzieciom. Na wielobarwnej, ukwieconej łące znajduje się magiczne miejsce, gdzie swoje królestwo mają najpracowitsze wśród owadów - pszczoły.

Mimo pochmurnej rannej pogody, humorki wszystkim dopisywały i to uśmiechy dzieci spowodowały, że gdy dojechaliśmy na miejsce to słonko do nas zaczęło się uśmiechać. W ,, Miodowym Raju " poznaliśmy dużo ciekawostek z życia pszczół, spróbowaliśmy różnych gatunków miodu na pysznym chrupiącym wafelku.

Dzieci w wieku przedszkolnym są niezmiernie podatne na kształtowanie prawidłowych zachowań prozdrowotnych. Bardzo ważnym elementem jest edukowanie dzieci od najmłodszych lat w tym zakresie. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.

29 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Taniec wspomaga kształtowanie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej. Rozwija płynność i estetykę ruchu. Kształtuje u dzieci ekspresję twórczą. Z tej okazji starszaki przygotowały występy na scenie i zaprezentowały swoje umiejętności przed publicznością. Grupa Motylki wykonała "Wiosenny Miks taneczny" z wykorzystaniem pomponów i chust, natomiast grupa Misie wykonała inscenizację taneczno - ruchową do utworu "Laleczka z saskiej porcelany".