Edukacja matematyczna w przedszkolu to niesamowicie ważny obszar. Dzieci nie tylko mają potrzebę dokonywania porównań, przeliczania, ale są gotowe do dostrzegania zależności. W Motylkach odbywają się cykliczne zajęcia matematyczne, które sprawiają dzieciom mnóstwo radości. W naszej grupie sześciolatki potrafią formułować zadania z treścią, rozwiązywać je, przedstawiać symbolicznie manipulując na materiale konkretnym oraz zapisywać na tablicy w formie działania.

Dzieci znają graficzny zapis cyfr, potrafią z łatwością przeliczać do 10, a także posługują się znakami większości, mniejszości i równości. Motylki potrafią także samodzielnie stworzyć własną grę matematyczną. Zajęcia matematyczne przeplatamy z zabawami ruchowymi, aby nie było nudy.Czasem są to konkurencje sportowe z podziałem na grupy. Wyjątkowe spotkania z matematyką zaostrzyły nasze spostrzeżenia, które doprowadziły do istotnego poglądu, że matematyka jest wszędzie.