"Piegi są małe, Piegi są duże, Piegi odnajdziesz w każdej naturze. Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają najładniej jednak na buziach wyglądają". Dnia 01.03.2024 roku na buziach naszych Żabek pojawiły się kolorowe piegi. Wszystko to za sprawą Dnia Piegów, organizowanego w naszej grupie. Przy świetlnej zabawie poruszyliśmy ważny temat tolerancji.

Układanki dla dzieci, to nie tyko kreatywne spędzanie czasu, ale także dobre narzędzie edukacyjne, które podczas zabawy, pozwala dzieciom rozwijać umiejętności koncentracji uwagi oraz spostrzegawczość.

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały i hipotezy związane z ich wyginięciem. Przedszkolaki wiedzą już, kto to jest paleontolog i czym się zajmuje. Nie zabrakło również ciekawych zabaw związanych z dinozaurami, takich jak na przykład wybuch wulkanu albo dociskanie dinozaura w masie solnej.

Pod koniec lutego, obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dinozaura! W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością. Dzieci uwielbiają dinozaury. Tego dnia "Jagódki" przyszły do przedszkola ze swoimi pluszakami, figurkami i ulubionymi książkami. Dzieci wzięły udział w nietypowych zajęciach, które wprowadziły je w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp.

Dzieci z grupy Żabki wzięły w dłoń magiczną różdżkę i ruszyły ku przygodzie, która doprowadziła ich do zadziwiającej, magicznej krainy.

"Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…" - zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi, bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Tak też działo się w grupie Motylków, gdy rozpoczęły nowy tydzień od baśni i bajek. Na podstawie wysłuchanych opowieści, dzieci rozwijały swoje myślenie, inteligencję i wyobraźnię. Sześciolatki poznały również tematykę związaną z teatrem i rekwizytami.

Edukacja matematyczna w przedszkolu to niesamowicie ważny obszar. Dzieci nie tylko mają potrzebę dokonywania porównań, przeliczania, ale są gotowe do dostrzegania zależności. W Motylkach odbywają się cykliczne zajęcia matematyczne, które sprawiają dzieciom mnóstwo radości. W naszej grupie sześciolatki potrafią formułować zadania z treścią, rozwiązywać je, przedstawiać symbolicznie manipulując na materiale konkretnym oraz zapisywać na tablicy w formie działania.

Wiek przedszkolny to czas kiedy kształtuje się osobowość dziecka. Odzwierciedla się ona między innymi w rozbudzaniu zainteresowania światem, rozwijaniu indywidualnych zdolności poznawczych, tworzeniu pozytywnego stosunku do pracy i nauki.

Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych na świecie. Jest to przewlekła choroba mózgu objawiająca się występowaniem cyklicznych napadów padaczkowych będących wynikiem nadmiernych wyładowań komórek nerwowych.

Walentynki to nie tylko święto dla zakochanych, ale także idealna okazja by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem. 14 lutego nasze przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu.