"Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu, dzieci oraz panie miały na sobie ubrania w kropki lub grochy. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z wierszykiem z paluszkowych rozśpiewanek pt.: „Kropka”, dzięki której przedszkolaki powtórzyły znane im kolory.

Nasze pierwsze dwa tygodnie... bawimy się, tańczymy, uczymy się śpiewać.

Międzynarodowy "Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15września.Jest to święto, które ma na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci z grup" Smerfy" i "Motyle" oraz ich wychowawczynie w tym dniu byli przyozdobieni różnego tupu kropkami, by świętować ten dzień. Przedszkolaki rozpoczęły świętowanie od obejrzenia filmu "Vashti".

14 września dzieci z grupy Żabki i Tygryski wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego "Dziadkowizna - Alpaki i inne zwierzaki" w Skalnie. Przedszkolaki poznały zwierzątka żyjące w gospodarstwie: alpaki, kozy, świnki wietnamskie, kucyki, kury, króliki i pieski. Dzieci miały okazję nakarmić zwierzątka oraz skorzystać ze sprzętu terenowego i rekreacyjnego.

Dzieci z grupy Tygryski wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni, prawidłowe przechodzenie przez pasy oraz poznały wybrane znaki drogowe.

Dzieci z grupy "Sówki" zaczynają nową matematyczną przygodę. W każdy czwartek odkrywać będą świat cyfr, liczb, figur geometrycznych, miar, pór dnia czy roku itd. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z magicznym "Kącikiem matematycznym", w którym kryje się wiele materiałów i pomocy przeznaczonych do matematycznych zabaw. Poznały zasady korzystania z nich i przykłady zadań do wykonania z ich użyciem.

14 czerwca grupa Misie została zaproszona przez dziadka Andrei do Leśniczówki w Skrzydłowie. Dzieci dowiedziały się kim jest myśliwy, z jakiego sprzętu korzysta i na jakie zwierzęta poluje.

27 czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na I Międzyprzedszkolny Przegląd Marynistyczny pt. "Ocean Przygód" zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 4. Zadaniem uczestników przeglądu było wykonanie prac plastycznych o tematyce marynistycznej.

Z okazji Dnia Ziemi nasze przedszkolaki otrzymały grę "Ekonomia segregacji" od Pani Prezydent, która uczy przez dobrą zabawę i ruch. Poprzez aktywny udział w grze dzieci zostały wdrożone do oszczędzania wody, segregacji odpadów, dbałości o środowisko.

21 czerwca 2022 grupa Misie wybrała się na wycieczkę autokarową do Dygowa, gdzie znajduje się Gospodarstwo pszczelarskie Miodowy Raj. Prowadzone przez aktualnych właścicieli istnieje od 1975 r. Jest to działalność wielopokoleniowa, która od samego początku rozwija się na terenach województwa zachodniopomorskiego.