Dzieci z grupy Motylki zrealizowały ciekawe zajęcia dotyczące metod mierzenia czasu. Celem głównym zajęć było zdobywanie wiedzy na temat sposobów odmierzania czasu, rodzajów zegarów, kształtowanie umiejętności posługiwania się zegarem, poznanie zawodu zegarmistrza oraz dostrzeganie upływu czasu.

Dzieci wysłuchały kilku utworów literackich dotyczących zegarów i czasu, a także obejrzały film multimedialny. Sześciolatki poznały różne rodzaje zegarów, które miały okazję przynieść do przedszkola i zaprezentować je swoim koleżankom i kolegom. Podczas zajęć praktycznych dzieci skonstruowały własne przyrządy do mierzenia czasu i uczyły się wskazywać oraz odczytywać godziny na zegarze. Po takich zajęciach dzieci przekonały się, że jest wiele sytuacji wymagających określenia godziny, czy punktualności, dlatego zegary są nieodzownymi towarzyszami w naszym codziennym życiu.