Kartki świąteczne dla kombatantów przygotowane w ramach akcji "Serce za Odwagę" to cykliczna inicjatywa. Każdego roku, kilkaset szkół i przedszkoli w całej Polsce przygotowuje życzenia świąteczne w formie kart, które następnie z pomocą wolontariuszy trafiają do weteranów. Już po raz kolejny Fundacja Pamięci Narodów współorganizowała akcję "Serce za Odwagę", w której najmłodsi tworzą kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej.

Akcja "Serce za Odwagę" łączy pokolenia. To nie tylko okazja do spotkań, ale przede wszystkim wyrażenia pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Kartki świąteczne przygotowane przez najmłodszych wzbudzają w kombatantach wiele radości. Za każdym razem podkreślają, jak ważne jest, by najmłodsze pokolenia wychowywały się w duchu poszanowania dla historii Polski i ogromu poświęcenia, jaki musiały ponieść kolejne pokolenia.

Nasze przedszkole, a dokładnie gr. "Smerfy" i "Muchomorki" wzięło udział w akcji "Serce za odwagę". Inicjatywa polega na przygotowaniu kartek świątecznych i życzeń płynących prosto z serca dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. W ten symboliczny sposób złożymy podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny. W końcu zawdzięczamy im tak wiele! To dzięki nim możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę - bez przeszkód!