Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się już V Przegląd Patriotyczny, na którym przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, recytatorskie oraz teatralne, mające na celu upamiętnianie wydarzeń z 1918 roku. Tegorocznym tematem przeglądu była "POLSKA NA LUDOWO", charakteryzowała się tradycyjnymi tańcami, strojami ludowymi, zwyczajami polskimi i wspaniała zabawą.

Dzieci pod baczną opieką pań, starannie przygotowywały się do tego wydarzenia. Starszaki z grupy "Motylki", jako gospodarze wydarzenia zaprezentowały oficjalną część wprowadzającą do tematu,o charakterze patriotycznym ; recytowały wiersz "11 Listopada L. Wiszniewskiego, zatańczyły do biesiady góralskiej "Zasiali górale" oraz piosenki " W moim ogródeczku" , a także zaśpiewali piosenkę patriotyczną "To POLSKA właśnie". Najmłodsza grupa "Smerfy" przygotowały taniec do piosenki pt. "Poszło dziewczę po ziele", grupa "Pszczółki" zaprezentowała wokalna inscenizację z instrumentami pt. "Jaki piękny kraj", grupa 4- latków "Jagódki" wytańczyło i wyśpiewało piosenkę ludową "Laboga dziewuszki", grupa 5- latków "Tygryski"zatańczyła taniec "Krakowiak", grupa "Żabki" zaprezentowała inscenizację ruchową do piosenki "Przybyli ułani pod okienko", starszaki z grupy "Sówki" przygotowały inscenizację wokalno - ruchową do piosenki "Czerwone jabłuszko". Wszystkie dzieci zjawiskowo prezentowały się na scenie, były ubrane w przepiękne tematyczne stroje ludowe, a występom towarzyszyła atmosfera wspólnoty narodowej. Wychowanie młodych pokoleń w duchu patriotycznym powinno odbywać się już na poziomie przedszkola, by młodzi ludzie rozumieli wartości naszych rdzennych korzeni, utożsamiali się z narodem polskim, znali jego tradycję i obyczaje oraz historię. Nasza placówka włączyła się również w ministerialną akcję #SZKOŁADOHYMNU i odśpiewała w całości nasz HYMN NARODOWY Mazurek Dąbrowskiego.