Pod takim hasłem dzieci z grupy Tygryski w ostatnich tygodniach poznawały owoce i warzywa oraz ich znaczenie dla zdrowia. Dzieci poznawały je przez zabawę i działania praktyczne. Segregowały je według koloru, kształtu, rodzaju, tworzyły owocowe rytmy.

Wybraliśmy się na rynek owocowo - warzywny gdzie przedszkolaki utrwaliły wiadomości, oglądając rożne gatunki owoców i warzyw, porównywały ich wygląd, nazywały poszczególne owoce i warzywa. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki kupiły najbardziej ulubione przez siebie owoce, które po powrocie skosztowały. Poprzez różne zabawy i zajęcia dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są dla nich bogatym źródłem witamin potrzebnych do prawidłowego ich rozwoju i zdrowia.