Dzieci z grupy "Żabki" i "Tygryski" wzięły udział w VI Edycji wydarzenia: #SprzątamyDlaPolski. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach innych terenach zielonych. Cel ten osiągany jest na dwa sposoby - finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski polega na masowej akcji sprzątania świata, tę jednak poprzedza kilkutygodniowy cykl edukacyjny skierowany do szkół i przedszkoli.

W ten sposób uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Inicjatywa ta odpowiada zatem zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologicznie społeczeństwa. Dzieci z naszego przedszkola wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki zabrały się do pracy. WSPÓLNIE ZADBAJMY O NASZĄ PLANETĘ.