Już po raz czwarty nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała". Projekt miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycję Polski, kształtowanie szacunku dla własnego państwa i poczucia tożsamości narodowej.

Podczas realizacji zadań dzieci zapoznały się z hymnem Polski i zaśpiewały go podczas Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowano apel z okazji 11 listopada oraz Przegląd Twórczości Patriotycznej. Stworzono kącik o tematyce folkowej, regionalnej, patriotycznej. Dzieci zapoznały się z polskimi legendami i uczyły się znanych polskich przyśpiewek i tańców. Starszaki wykonały "Kodeks małego patrioty". Zorganizowano turniej wiedzy o Polce oraz Quiz wiedzy o Kołobrzegu. Uroczyście obchodzono Rocznicę Wyzwolenia Kołobrzegu - wyjście pod Pomnik Zaślubin z Morzem, wykonano herb miasta - grupową pracę plastyczną. W ciągu całego roku szkolnego odbyły się cykliczne wyjścia do Muzeum - "Szlakiem historii". Zorganizowano Dzień Stroju ludowego - dzieci poznały stroje regionalne, zatańczyły taniec ludowy - "Krakowiaka" i stworzyły fotobudkę ze strojem ludowym. Zorganizowano wystawę "Sławnych Polaków" oraz wystawę prac plastycznych "Mój świat za 100 lat". Dzieci stworzyły także ogródek zielony, zielnik roślinności oraz zasadziły drzewo w ogrodzie przedszkolnym.Wykonywanie zadań sprawiło dzieciom wiele radości oraz przyczyniło się do rozbudzania wartości patriotycznych. Zrealizowano 21 zadań projektowych, dzięki czemu uzyskaliśmy certyfikat dla placówki.