Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. Tradycją w naszym przedszkolu jest obchodzenie Dnia Dziecka nie tylko przez jeden dzień, ale cały tydzień! To czas pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń.

Tydzień rozpoczęliśmy od warsztatów ceramicznych. Prowadząca zajęcia, Pani Agnieszka, wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Po części teoretycznej Pani Agnieszka zaprosiła dzieci do wykonania glinianych figurek. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija sprawność manualną dziecka. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Efektem naszej zabawy z gliną pod czujnym okiem Pani Agnieszki były m.in. piękne koty, sowy, które dzieci zabrały ze sobą do domu.

We wtorek w przedszkolu odbyło się wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu Rodziców pt. "Kaczka Dziwaczka". Cała inscenizacja odbyła się dzięki Rodzicom z grupy "Żabki". Rodzice zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie dla wszystkich dzieci. Była to ogromną niespodzianka dla przedszkolaków. Rodzice w zabawny i atrakcyjny sposób ukazali zawarte w utworze elementy humorystyczne, które wyzwoliły w widzach ogromna radość, pobudziły wyobraźnię. Znane piosenki i układy taneczne wplecione w spektakl dodały uroku całemu przedsięwzięciu, a publiczność z łatwością mogła się włączyć w przedstawienie. Spektakl był wspaniałą zabawą, ale też formą nauki. Trud i ciężka praca aktorów - rodziców włożona w przygotowanie została nagrodzona gromkimi brawami publiczności. Niejedna łza wzruszenia pojawiła się na policzku, radość i uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, kolorową prezentacje wiersza i czekamy na więcej. Brawo Rodzice!

Trzeciego dnia czekała na dzieci kolejna atrakcja - przedstawienie przygotowane przez nauczycieli pt. "Wioska Smerfów". Dzieciom bardzo podobali się główni bohaterowie, czyli Smerfy. Nie zabrakło dobrego humoru w bajce oraz tańców przy wesołej muzyce. Przedszkolna widownia biła gromkie brawa artystom, którzy przygotowali spektakl.

Radość dziecka ma wartość nieocenioną. Wspiera jego rozwój i sprawia, iż wszelkie troski tracą na mocy. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W tym roku 1 czerwca dzieci przedszkolne korzystały z atrakcyjnych dmuchanych urządzeń. Miały do dyspozycji dmuchane dwie wspaniałe, kolorowe zjeżdżalnie. "Dmuchańce" rozstawione w przedszkolnym ogrodzie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków. Po udanej zabawie, zmęczone, ale uśmiechnięte dzieci, udały się do przedszkola, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje, mianowicie piękny i pyszny tort oraz zabawy - dyskoteka z Minionkiem.

Kolejnego dnia przedszkolaki beztrosko bawiły się w sali zabaw "Piotruś" w Hali Milenium dokąd zawiozła ich ciuchcia. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji, takich jak: podwieszany park linowy, dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Dzieci uwielbiają zabawy "na kulkach", co widać na załączonych zdjęciach. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i - co najważniejsze - radosnej zabawy.

Po raz kolejny nasze przedszkole brało udział w wydarzeniu "Dzień Dziecka z MOSIR - Dmuchana Hala, Festiwal Dmuchańców". Była to kolejna edycja "Festiwalu Dmuchańców" w Hali Milenium, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych dzieci.

Zgodnie z tradycją, kołobrzeskie maluchy, w dzień dziecka zawitały na bazę kołobrzeskiej Komunikacji Miejskiej. Do ich dyspozycji podstawiony został autobus. Przedszkolaki z grupy "Sówki" i "Smerfy" pojawiły się przy ulicy Solnej. Każda grupa miała za zadanie pomalować autobus. Królowały kwiatki, słoneczka, serduszka i podpisy autorów. W malowaniu wzięła udział prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska. Specjalnie pomalowany autobus wyjechał na swoją trasę po Kołobrzegu.