Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z natura.

W tym dniu w przedszkolu królowały kolory ziemi (zielony, niebieski), a nasze przedszkolaki szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię. Dzieci dowiedziały się jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tego dnia towarzyszyły nam szczególnie dobre humory. Rano wybraliśmy się przemarsz , promując akcję "Przedszkole Maszeruje - Ziemie Ratuje" zachęcając mieszkańców miasta do eko - postawy.

W kolejnej części dnia dzieci ze wszystkich grup  wyposażone w rękawice i worki w sposób  praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicach przedszkola i na terenie ogrodu przedszkolnego reprezentując przedsięwzięcie "Sprzątamy dla Polski". Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Głównym celem wzięcia udziału w  tej akcji było ukazanie cieciom skutków zaśmiecania "świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.