22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim zamieniając się tym samym w kropelki wody. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz.

W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza itp.

Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy wody!