Wycieczka do Radia Koszalin

Dzieci z grupy "Motylki", "Smerfy" oraz "Sówki" odwiedziły Polskie Radio Koszalin w Kołobrzegu z okazji Światowego Dnia Radia. Dzieci miały możliwość zobaczenia wszystkich pomieszczeń, w których powstaje dźwięk emitowany na antenie oraz mogły podejrzeć redaktorów przy ich codziennej pracy. Najbardziej interesującym dla dzieci miejscem – pod względem wystroju i wyposażenia - okazało się studio nagrań. Pan Redaktor opowiedział przedszkolakom, jak na co dzień wygląda praca w radiu i czym się zajmuje redaktor radiowy. Dla dzieci była to niesamowicie inspirująca wyprawa. Dziękujemy całej redakcji Polskiego Radia Koszalin za miłe i ciepłe przyjęcie dzieci w siedzibie Radia.


Bajkowy bal

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego bajkowego balu rozpoczynającego ferie zimowe. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, indianie, marynarze, królewny, motylki, myszki, policjanci, batman ze spidermanem, a także inne postacie z kreskówek opanowały nasze przedszkole. Każde dziecko mogło być kim tylko sobie wymarzyło a to za sprawą strojów znajdujących się w "magicznej szafie" naszego przedszkola. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.


Walentynki

W Dzień Zakochanych w Przedszkolu odbył się wspaniały Bal Walentynkowy. Tego dnia było bardzo czerwono, a to za sprawą przedszkolaków ubranych w ten charakterystyczny dla Walentynek kolor, a także wystroju przedszkola, w którym dominowały czerwone serca. Organizacja Balu Walentynkowego, oprócz wspólnej zabawy, miała na celu również kultywowanie tradycji walentynkowej, zachęcenia dzieci do okazywania uczuć swoim bliskim i kolegom. Nie mogło zabraknąć poczty walentynkowej oraz walentynkowego poczęstunku. Każde dziecko otrzymało lizaka w kształcie serca oraz zajadało pysznego torcika.


Dzień eksperymentów

W środę każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Mali badacze mieli okazję przeprowadzać doświadczenia, eksperymenty i obserwacje, a także stawiać hipotezy i sprawdzać ich prawdziwość. Przedszkolaki bardzo chętnie i w skupieniu wykonywały dużo eksperymentów. Postawienie dzieci w roli badacza - eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, która dostarczyła im wielu nowych wrażeń, emocji i radości, a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywać to, co nieznane a zarazem fascynujące. 


Tłusty Czwartek w kawiarni "Gruszecki"

"Tłusty czwartek - to nasza tradycja, więc szybko chwytaj pączki do rączki, bo to świetna kompozycja". Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty czwartek. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków, które przedszkolaki zajadały w kawiarni Gruszecki w Kołobrzegu.


Dzień Kota

W piątek, 17 lutego wspólnie obchodziliśmy "Światowy Dzień Kota". Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały prezentację multimedialną o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe "kocie zabawy" oraz konkursy np. "Kto szybciej wypije mleko", "Zabawy z włóczką", "Z jakiej bajki pochodzą te koty?" Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.