18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka dlatego dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 postanowiły wspólnie obchodzić te święto. Spotkały się w sali, gdzie na scenie czekały na nie niespodzianki. Niestety Kubuś nie mógł osobiście się pojawić, ale wysłał swojego przyjaciela.

Przekazał mu list w którym powitał dzieci, przeprosił za swoją nieobecność i zaprosił do wspólnej zabawy. Z listu przedszkolaki dowiedziały się, że muszą ruszyć w drogę po śladach zostawionych przez Kubusia Puchatka i odszukać w sali słoiczki z miodem w których znajdują się zadania. Muszą jednak pamiętać, że mogą szukać kolejnego tylko wtedy, gdy prawidłowo wykonają zadanie. Dzieci z radością wykonywały zadania pozostawione przez Kubusia Puchatka było to między innymi zaśpiewanie Sto lat, "puchatkowa gimnastyka", konkurs kto najszybciej wyliże talerzyk z miodkiem czy "puchatkowe zagadki".

Kubuś zostawił "małe co nie co" dla przedszkolaków w postaci miodku, wafli oraz kolorowanek. W salach dzieci obejrzały wybrany odcinek przygód Kubusia Puchatka i wysłuchały bajek czytanych przez Panie. Starsze grupy wybrały się do biblioteki i tam również wysłuchały opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka.