W naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w placówce odbył się Przegląd Twórczości Patriotycznej. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Hymnu Państwowego "Mazurka Dąbrowskiego", w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".

Następnie dzieci 3,4,5 i 6-letnie dumnie recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne oraz wykonywały wzruszające układy taneczne, nawiązujące do historii naszego kraju. Podejmowane działania zrealizowano także w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji oraz doskonalenie umiejętności artystycznych.

Relacja z uroczystości w Telewizji Kablowej Kołobrzeg

PRZEDSZKOLAKI „DO HYMNU”
Previous Next Play Pause
1