Październik w grupie "Żabek" miał smak warzyw i owoców. Dzieci poznawały najpopularniejsze warzywa, drzewa i krzewy owocowe a wraz z nimi owoce krajowe i zagraniczne. Oglądały, dotykały, delektowały się smakiem i aromatem owoców, liczyły, porównywały wielkość i kolor warzyw i owoców, badały z zewnątrz i wewnątrz, opisywały ich wygląd.

Bardzo przyjemną kontynuacją tych zajęć, było przygotowanie pysznej szarlotki z jesiennych jabłuszek. Dzieci wraz z paniami z ochotą przystąpiły do ścierania rumianych jabłek i przygotowały kruche ciasto. Pracy było dużo i wszystkie przedszkolaki miały jakieś ważne zadania do wykonania. Ale warto się było pomęczyć, bo piękny zapach pieczonego ciasta oraz rozpływający się w ustach smakołyk zrekompensował wszystkie trudy! Ciasto wyszło wspaniałe i bardzo dzieciom smakowało.