Od dłuższego czasu Tygryski ćwiczą chodzenie w parach, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach. Kiedy dzieci poznały zasady panujące na sygnalizacji świetlnej nadszedł dzień, w którym pierwszy raz wybraliśmy się na pieszą wycieczkę. Postanowiliśmy spróbować swoich sił i udaliśmy się do Portu Jachtowego. Tygryski podziwiały jachty i łódki cumujące przy brzegu.

W Marinie Solnej znajduje się plac zabaw dlatego nie mogło obyć się bez zabawy tym bardziej, że pogoda był piękna. Obok placu zabaw znajduje się Reduta Bagienna oraz wielka stalowa kotwica oparta o głaz, która również zainteresowała dzieci. 18 marca dzieci poznały kolejne miejsce i krótką historię pomnika Zaślubin Polski z Morzem – tego dnia obchodzona była 77 rocznica walk o Kołobrzeg. Dzieci wykonały pracę plastyczną (zarys pomnika) metodą wydzieranki.