11. listopada 1918 roku był bardzo ważnym dniem w historii naszego narodu. Tego dnia po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Dnia 10.11.2021 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji 103 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Starszaki z grupy "Motylki" oraz "Misie" przygotowały apel oraz inscenizację słowno-muzyczną. Słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym. Wszystkie dzieci, odświętnie ubrane odśpiewały o godzinie 11.11 Hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym wzięły udział w akcji MeiN #SzkołaDoHymnu i przyłączyły się do innych placówek oświatowych z całego kraju. Uroczystość wzbudziła wiele emocji wśród zaproszonych gości, a naszym przedszkolakom zaszczepiło wartości patriotyczne, przyczyniło się do kształtowania umiejętności autoprezentacji oraz wrażliwości na piękno ojczystego języka.