30 kwietnia w naszym przedszkole były obchodzone Dni Unii Europejskiej, które przypadają 09.05. 2024. Z tego tytułu został zorganizowany Quiz poświęcony Europie i wybranym krajem europejskim. Grupa Żabki i Tygryski odpowiadała na pytania na temat symboli Unii Europejskiej, pokolorowała flagę UE, układał wyraz z EUROPA z głosek, zaśpiewała hymn "Oda do radości".

29 kwietnia odbył się przedszkolny Quiz wiedzy o Polsce. W Quizie wzięły udział pary dzieci 6-letnich które godnie reprezentowały swoje grupy. Dzieci odpowiadały na różne pytania, zagadki związane z naszym krajem a także wykonywały ciekawe zadania wykazując się ogromną wiedzą o Polsce.

Grupa "Żabki" miała zaszczyt uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Każdy mógł zbudować kawałek robota według instrukcji, pokierować nim a na koniec powalczyć robotami z przeciwnikiem. Dziękujemy za ciekawe zajęcia Robotyka Kołobrzeg.

Zapraszamy do galerii foto z zajęć z robotyki.

"Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas" - Florian Plit. Z okazji Dnia Ziemi, dzieci z grupy "Jagódki" opracowały wspólnie "Kodeks małego ekologa" oraz wzięły aktywny udział w zajęciach dotyczących różnych sposobów ochrony najbliższego środowiska.

23 kwietnia, nasze Sówki zaprezentowały się na scenie podczas X Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tanecznego pt. "Witajcie w Naszej Bajce" w Regionalnym Centrum Kultury, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Kołobrzegu. Dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki "Na wyspach Bergamutach”.

We wtorek 23 kwietnia w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się III KOŁOBRZESKI DZIEŃ SPORTU OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI na który zostały zaproszone nasze przedszkolaki. Zawody organizowane były przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy "Okruszek".

Nawiązując do Dnia Ziemi Żabki wykonały piękne prace w formie 3D, wykorzystując przy tym rosnące farby.

Każdego roku 22 kwietnia, w naszym przedszkolu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy ,,Smerfy’’ aktywnie uczestniczyły w zajęciach związanych z tym dniem. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.