Dzieci w naszym przedszkolu są pod opieką wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli którzy wkładają w swoją pracę wiele serca i wykonują ją z pasją.

Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i duże kompetencje. Zatrudnionych jest 24 nauczycieli posiadających wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym.

Nauczyciele ukończyli również studia podyplomowe z zakresu:

• edukacja, rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i rewalidacja osób upośledzonych w zakresie wspomagania rozwoju osób z autyzmem, zespołem Aspergera, umysłowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, zespołem Jakobsena i inne;
  • wczesnego wspomagania rozwoju dziecka;
  • edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu;
  • diagnoza, terapia pedagogiczna i socjoterapia;
  • terapia integracji sensorycznej (autyzm, zespół aspergera, ADHD, zespół Downa i zespół FAZ);
  • surdopedagogika;
  • tyflopegagogika.

Kadra pedagogiczna stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, konferencjach, kursach, webinarach itd.

Nasi nauczyciele chętnie i stale rozwijają swoje umiejętności co powoduje, że w swojej pracy wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.

Jesteśmy pierwszym przedszkolem publicznym, w którym logopedzi ukończyli szkolenie z metody Tomatisa - poziom pierwszy. Zostało również zakupione urządzenie TALKSUP®BT do prowadzenia terapii z dziećmi.

W przedszkolu zatrudniony jest psycholog i logopedzi. 16 osób stanowi personel administracyjno-obsługowy. Dodatkowo zatrudnieni są specjaliści do prowadzenia zajęć z:

• języka angielskiego
  • religii

Prowadzone są również zajęcia dodatkowe:

• nauka gry w szachy.

Raz w miesiącu odbywają się koncerty umuzykalniające prowadzone przez Agencję Kulturalno-Usługową "ARTOS".

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań podczas pracy z dzieckiem, wszelkiej pomocy udzielają aktualnie pracujący nauczyciele pod następującymi adresami mailowymi:

Konsultacje z wychowawcami pracującymi w grupach odbywają się od 1530 do 1630:

• GRUPA TYGRYSKI - każdy pierwszy WTOREK miesiąca
  • GRUPA ŻABKI - każdy pierwszy CZWARTEK miesiąca