Kiedy kwietniowa pogoda za oknem płata nam figle, przedszkolaki z całego miasta Kołobrzeg spotkały się w Regionalnym Centrum Kultury zaśpiewać pieśni przedszkolne. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, pokonując tremę sceniczną i bawiąc się przy tym świetnie.

W jednym z kwietniowych tygodni dzieci z grupy „Tygryski” „odwiedziły” zwierzęta z wiejskiego podwórka. Rozpoczęły od uporządkowania wiedzy na temat zwierząt z wiejskiej zagrody, poznały pracę rolnika i korzyści z hodowanych zwierząt. Wskazywały produkty pochodzące z upraw rolniczych, kosztowały co niektóre z nich przy posiłkach.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, omawialiśmy razem z dziećmi z grupy "Żabki" piramidę zdrowego żywienia. Dzieci poznały budowę piramidy, dowiedziały się czym jest i dlaczego ma taki wygląd.

Zdrowie jest najważniejszym priorytetem każdego człowieka, a tym bardziej zdrowie dziecka jest wartością nadrzędną dla rodziców i nauczycieli w przedszkolu. Okres przedszkolny to właśnie taki czas w życiu małego człowieka, kiedy mamy największy wpływ na kształtujące się jego postawy zdrowotne, determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone teraz przyzwyczajenia i nawyki zadecydują o późniejszym stylu życia naszych wychowanków.

Na początku kwietnia sześciolatki z Motylków i Sówek wybrały się na kolejną lekcję muzealną. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wygląda zawód archeologa – najpierw oglądały prezentację multimedialną omawianą przez panią Basię i pana Piotra, następnie zapoznały się z narzędziami pracy archeologa oraz sposobami wydobywania i opisywania zabytków.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasze przedszkole kolejny raz włączyło się również do akcji NIEBIESKIE IGRZYSKA organizowanej przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.
To ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu 2024.

Niebieski happening przy ratuszu. Zapraszamy do galerii foto.

Tuż przed Świętami nasze przedszkole odwiedził Zajączek Wielkanocny. Przykicał on ze słodkimi prezentami dla naszych przedszkolaków.

Pisanki, pisanki, jajka malowane. Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Pisanki, pisanki, jajka kolorowe. Na nich malowane bajki pisankowe...

Ostatni tydzień marca poświęcony był w Motylkach tematyce Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje wielkanocne oraz wykonywały różnorodne prace plastyczne. Sześciolatki przygotowały koszyk wielkanocny, utrwalając przy tym co powinno się w nim znaleźć.