Maj to piękny miesiąc. Wszystko rozkwita, łąki pełne kwiatów, a na drzewach pojawiają się liście i pączki. To świetna okazja, by zacząć tworzyć niezwykłą książkę, jaką jest "Zielnik". Taką właśnie książkę robiły na zajęciach Motylki. Dzieci najpierw poznały majowe kwiatki za pomocą wielu zmysłów, określały ich kolor, wielkość, zapach. Następnie dopasowywały żywe okazy roślinek do ilustracji.

Na koniec przyklejały każdego kwiatka na osobną kartkę, aby później połączyć wszystko w całość. W naszym Zielniku znalazły się takie kwiaty jak: stokrotka pospolita, mniszek lekarski, bez-lilak pospolity, szafirek, bratek, pierwiosnek, niezapominajka, tulipan, hiacyntowiec. Wykonanie Zielnika dało dzieciom możliwość przyswojenia wielu nazw kwiatów i wiadomości o nich oraz sprawiło im mnóstwo radości.