W dniu 11.05.2023r. młodsze przedszkolaki z naszego przedszkola gościły Strażaków. Wszystkie dzieci wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniach, podczas których mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz sprzęt, jakim strażacy posługują się w swojej codziennej pracy. Dzieci dowiedziały się również, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale także usuwanie skutków wypadków samochodowych, pomoc w czasie powodzi oraz sprzątanie połamanych przez wichury drzew, a nawet ratowanie zwierząt.

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki oglądały wóz strażacki oraz poznały jego wyposażenie. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Spotkanie ze strażakami niewątpliwie sprawiło dzieciom wiele radości i na długi czas pozostanie w ich pamięci. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki serdecznie podziękowały strażakom za tak miłe i pouczające spotkanie.