U Żabek jak zawsze dużo się dzieje. Tym razem dzieci były z wizytą u pani Karoliny Kędzior- jednej z założycielek stowarzyszenia artystyczno - taneczno - sportowego "Zaja"’ To właśnie tu dzieci dowiedziały się na czym polega praca tancerza i choreografa oraz wzięły udział w zajęciach muzyczno - ruchowych.

Taniec jest wszechstronną formą rozwoju człowieka. Wpływa na rozwój fizyczny i motorykę dużą oraz pozwala odreagować różne napięcia i stresy. Zabawy taneczne uczą poczucia rytmu, prawidłowego oddychania oraz rozwijają wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Żabki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zabawach muzyczno-ruchowych. W tańcu stały się bardziej śmiałe i otwarte, a także mogły wcielić się różne role. Były baletnicami, szpiegami i ruchem naśladowały różne zwierzęta. Na koniec zajęć odbyły się ćwiczenia relaksacyjne, które pozwoliły dzieciom między innymi uspokoić oddech i uruchomić swoją wyobraźnię. Zajęcia z panią Karoliną zachęciły wszystkie dzieci i do wspólnej zabawy i tańca oraz sprawił im wiele radości.