W naszym przedszkolu temat ochrony środowiska jest bardzo ważny. Dlatego dzieci z grupy Żabki przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek krótki spektakl o tematyce proekologicznej pt. "Jak zostać przyjacielem przyrody". Głównym tematem przedstawienia było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska przez człowieka, a także uwrażliwienie dzieci i uświadomienie im w jaki sposób możemy chronić przyrodę.

Dzieci wcielając się w role leśnych zwierząt, ptaków i roślin starały się rozbudzić w innych zainteresowania przyrodnicze i troskę o ochronę środowiska. Występ na scenie niewątpliwie kolejny raz pozwolił dzieciom wcielić się w rolę aktorów i poznać zasady pracy na scenie. Na koniec krótkiego spektaklu wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę "Zielony dom".

Następnie dzieci mogły utrwalić i sprawdzić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska poprzez udziały w zabawie pt. "Ekologiczna Zgaduj Zgadula". Quiz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich dzieci. Na zakończenie dla każdego przedszkolaka czekał słodki upominek.