Motylki zamieniły się w małych ogrodników i postanowiły założyć w sali swój „Wiosenny ogródek”. Dzieci przygotowały wszystkie niezbędne narzędzia do pracy: łopatkę, konewkę, doniczki oraz ziemię. Samodzielnie wysiewały nasiona drobnych kwiatków i owsa do doniczek, a następnie podlały swoje roślinki.

Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędną są woda i słońce, dlatego doniczki z nasionkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Codziennie będziemy pielęgnować nasz ogródek.

Aby na terenie przedszkola było pięknie i kolorowo, dzieci posadziły bratki- wiosenne kwiatki. Motylki ochoczo zabrały się do pracy. Miały okazję zasadzić kwiatki w doniczkach, które ozdobią parapety zewnętrzne przedszkola. Lekcja przyrody w plenerze sprawiła dzieciom wiele przyjemności i satysfakcji. Będziemy teraz się troszczyć o nasze wiosenne rabatki. Dziękujemy rodzicom za zakup kwiatków.