Przedszkolaki z grupy "Tygryski" podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą Pań posadziły wiosenne kwiaty - bratki. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Na zajęciach dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin, jak należy sadzić roślinki i jak o nie dbać, by cieszyły nasze oczy.

Dzieci zobowiązały się także do pielęgnacji roślin - podlewania i doglądania. Takie działania uczą odpowiedzialności za otoczenie oraz uwrażliwiają na zagadnienia związane ze środowiskiem. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy rodzicom za podarowanie sadzonek do przedszkolnego ogródka.