W naszym przedszkolu odbył się Dzień Tęczy. Dzieci dowiedziały się jak powstaje tęcza i jakie są jej kolory. Każda grupa spędziła ten dzień w wyjątkowych kolorach pełnych radości. Były zabawy z chustą animacyjną, dzieci segregowały kolorowe kulki wg kolorów. Ćwiczyły sprawność ruchową przepuszczając kulki przez otwór. Tańczyły swobodnie z kolorowymi szarfami oraz w salach tworzył się tęczowy deszcz przy piosence pt. "Tęcza, cza-cza".

Wszystkie grupy wykonały tęczowy plakat malując farbami czy wyklejając kawałkami plasteliny. Nie obyło się również bez eksperymentów, przedszkolaki zrobiły tęczę z kolorowych cukierków (skittlesów). Eksperyment wywołał dużą fascynację wśród dzieci. Zajęcia były okazją do rozwijania motoryki małej i dużej oraz utrwalenia nazw kolorów podstawowych i pochodnych.