Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskim programie "Niebieskie Igrzyska". Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki dowiedziały się jakie są symbole autyzmu i jak zachowują się osoby cierpiące na to zaburzenie.

Zrozumiały także, że wśród nich też są osoby z autyzmem, a oni mogą być dla nich w trudnych chwilach. Wspólnie wykonały sylwetę niebieskiego motyla, układały puzzle i oczywiście każde dziecko uczestniczyło w przygotowanych konkurencjach sportowych. Zadaniem przedszkolaków było pokonanie ścieżki sensorycznej, toru przeszkód, przeskoki przez obręcze oraz rzut do celu. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom wyjątkowo dużo radości, a na koniec dla każda grupa otrzymała słodki upominek i pamiątkowy dyplom.