Dzieci z grupy "Żabki" obchodziły Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, które ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Tego dnia zajęcia edukacyjne połączone były ze świetną, atrakcyjną zabawą.

Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Oglądając teatrzyk kukiełkowy, przedszkolaki dowiedziały się, jak bardzo ważna jest woda w życiu człowieka oraz zwierząt, poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, płynąca w strumyku, deszcz, szum morza).

Nie zabrakło również plac plastycznych. Z kolei dużo frajdy sprawiły dzieciom ćwiczenie na koncentracje uwagi: „burza w szklance wody”, podczas których ze szklanki nie mogła wylać się ani kropelka wody. Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki z grupy "Żabki" już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy wody!