Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To święto przypada na dzień 21 marca, a zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku, patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa. Przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie przy 21. parze chromosomów jest dodatkowy, trzeci chromosom lub jego fragment, który powoduje występowanie tej wady genetycznej. Celem obchodów tego święta jest uświadomienie wszystkim, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują miłości, szacunku, tolerancji i akceptacji.

Dzieci i pracownicy naszego przedszkola uczcili to święto zakładając w ten dzień kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Każda grupa przygotowała ręcznie malowane skarpetki które zawisły na przedszkolnym holu.

Ten dzień, pełen radości i uśmiechu, z pewnością na długo zostanie w naszych sercach. Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie dzieciom skarpetek nie do pary.