Z okazji przypadającej na 18 marca rocznicy walk o Kołobrzeg dzieci z naszego przedszkola brały udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce regionalnej. Przedszkolaki zdobyły wiadomości dotyczące najważniejszych kołobrzeskich zabytków, dowiedziały się jak przebiegały zaślubiny Polski z Morzem i brały udział w różnorodnych aktywnościach plastycznych. Dzieci miały okazję utrwalić swoje adresy zamieszkania i poznać herb naszego miasta.

Dla starszaków zorganizowano Quiz wiedzy o Kołobrzegu. Dzieci miały dużo zadań do wykonania: rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, wskazywały zdanie prawdziwe i fałszywe, układały puzzle na czas i odszukiwały najważniejsze zabytki naszego miasta. Wszystkie drużyny spisały się celująco i zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Aby upamiętnić 78.rocznicę walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z Morzem, dzieci z grupy Motylki i Sówki wybrały się pod Pomnik Zaślubin z Morzem na uroczystość tego wydarzenia. Podczas uroczystości odśpiewaliśmy hymn państwowy i wysłuchaliśmy przemówień ważnych osobistości. W ramach pięknej tradycji, swoje ślubowanie złożyli jungowie z Oddziałów Ligi Morskiej i Rzecznej. Pod Pomnikiem Zaślubin złożone zostały wiązanki kwiatów, a na plaży, wzdłuż brzegu, pojawiła się 78-metrowa biało-czerwona flaga, która robiła wyjątkowe wrażenie.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” dzieci z naszego przedszkola udały się również szlakiem innych ważnych miejsc i zabytków miasta, by poznać najbliższe otoczenie. Oprócz Pomnika Zaślubin z Morzem odwiedziliśmy m.in. Latarnię Morską, Starówkę, Ratusz, Katedrę, Pomnik Walk o Kołobrzeg, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Źródełko solankowe.