16 marca 2023 roku z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. "Wierszyki łamiące języki". W konkursie wzięło udział ośmioro dzieci: Sebastian Mleczak, Jan Witczak, Nikodem Gajda, Maja Prędka, Maksymilian Ernestowicz, Leon Szafran, Barbara Kawałko, Klara Sochacka.

Główne cele konkursu było: zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przewodnicząca jury, oraz prowadzące podziękowały uczestnikom za urocze występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością. Była to również możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki. Dlatego przyznali wszystkim ex aequo 1 miejsce. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.