Nasze przedszkolaki szczególnie dbają o swoje zdrowie, dlatego też każda grupa obchodziła "Dzień Dentysty". W ramach zajęć dydaktyczno- zdrowotno- edukacyjnych nasi milusińscy dowiedzieli się na czym zajmuje się dentysta. Jak dbać o ząbki i jakie produkty pokarmowe są zdrowe dla naszych zębów, a także jakich produktów unikać lub jeść w niewielkich ilościach, aby nie zaszkodzić naszym zębom.

Z dużej gamy produktów zdrowych i niezdrowych dla naszych zębów wybierali - do zdrowego i uśmiechniętego zęba - warzywa i owoce, a do chorego i smutnego - słodycze i soki.

GRUPA JAGÓDKI, PSZCZÓŁKI, ŻABKI, TYGRYSKI

Młodsze dzieci miały okazję na spotkanie z Panią Stomatolog w przedszkolu. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Pani dentystka przypomniała również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa. Były to niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech.


GRUPA MOTYLKI, SÓWKI, SMERFY

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby po każdym posiłku, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, dzieci z grup starszych odwiedziły gabinet stomatologiczny. Pani Stomatolog przyjęła dzieci bardzo serdecznie. Zapoznała z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie, Pani Doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. "dużej szczęki", a także kontrolę zębów u ochotników.