Przedszkolaki poznały znaczenie Internetu, urządzenia zaopatrzone w Wi-Fi, utworzyły za pomocą włóczki sieć połączeń miedzy dziećmi aby lepiej zrozumieć i zobrazować, że "każdy może połączyć się z każdym, w różnych miejscach na Ziemi".  Omówiliśmy urządzenia, za pomocą których możemy z Internetu korzystać.

Obejrzały bajki z serii "Owce w sieci"- "Bez kożuszka " "Tajemniczy przyjaciel", "Zemsta" każdy dokładnie omówiliśmy. Dzieci stwierdziły, że internet jest wielką skarbnica wiedzy i zabawy, ale kryje też wiele niebezpieczeństw ,dlatego trzeba z niego umiejętnie korzystać. Przedszkolaki swobodnie wypowiadały się na temat tego, co to jest Internet, czy i z czego korzystają w domu i jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa w sieci internetowej. Swoje przeżycia z zajęć odzwierciedliły w formie plastycznej tworząc swój komputer. Na zakończenie dzieci dostały naklejki uczestnictwa w DBI.

Podsumowując projekt stworzyłyśmy wydanie specjalnie gazetki dla Rodziców, jak ochronić dzieci przed złymi skutkami internetu. Dzień był nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą dla dzieci. Z pewnością do tematu powrócimy bo dzieci tematem bezpiecznego internetu były bardzo zaciekawione.