Kino Bambino

Dzieci z naszego przedszkola, rozpoczęły drugi tydzień ferii od zorganizowania sobie w salach własnych kin. Było prawie tak, jak w najprawdziwszym kinie, ponieważ każdy musiał kupić sobie bilet oraz popcorn i zająć właściwe miejsce przed ekranem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały wybrane bajki.

Plastyczno - matematyczne przygody

Przedszkolaki w ten dzień brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Dzieci miały do wykonania bardzo ważne zadanie – stworzyć jak najdłuższy łańcuch z kolorowych kółeczek. Każda grupa wybrała sobie kolor i w przedszkolu zapadła cisza.. dzieci bardzo się starały i ciężko pracowały. Na koniec dnia wszystkie grupy zaprezentowały swoje łańcuchy i wspólnie porównaliśmy długości wykonanych prac. W nagrodę dzieci zrobiły i zjadły przepyszne owocowe sałatki. Wszystkie zabawy pokazały dzieciom, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Muzyczne wędrówki

W kolejnym dniu ferii przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków. Dzwonek czy bębenek to tylko niektóre instrumenty, które mogły poznać i usłyszeć. Oprócz poznania różnych instrumentów znajdujących się w naszych salach, dzieci wykonały swoje, własnoręcznie robione "eko instrumenty". Przedszkolaki aktywnie brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych, były bardzo dumne ze swoich prac technicznych.

Bal z Dinusiem

"Czyste powietrze wokół nas" to Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej. Każda grupa przedszkolna wyszła tego dnia na spacer po okolicy, który miał ukierunkować dzieci na źródła i rodzaje dymów. Nauczycielki starały się wzbogacić wiedzę dzieci na temat pochodzenia dymów, określenia ich rodzajów oraz przyczyn ich wydobywania się. Przedszkolaki uważnie słuchały pogadanek na temat szkodliwości palenia papierosów. Dzieci bardzo chętnie brały udział w różnych ćwiczeniach oddechowych, wykonały prace plastyczne i wzięły udział w balu z Dinusiem na którym świetnie się bawiły.

Przedstawienie pt. "Królewna Śmieszka i Ekoludki"

W ostatni dzień ferii, dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienie w wykonaniu niezwykłych aktorów. Tym razem na scenie zamiast dzieci, wystąpiły Panie nauczycielki! Przygotowały krótkie przedstawienie o Królewnie Śmieszce i Ekoludkach. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało czego dowodem były gromkie brawa.

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Przedszkolaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi, Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.