"Małpy skaczą niedościgle, Małpy robią małpie figle. Niech Pan spojrzy na pawiana: co za małpa proszę Pana!" (J. Brzechwa).

"Jagódki" od października biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym : "Kalendarz Świąt Nietypowych". W grudniu, odbiegając trochę od tematyki świątecznej, zorganizowaliśmy razem z dziećmi - Dzień Małpy. Dzieci w pierwszym etapie zajęć miały za zadanie odgadnąć zagadkę - a jej odpowiedź byłą tematem zajęć. Przedszkolaki z zaciekawieniem wykonywały polecenia nauczycielki - naśladowały odgłosy małp, aktywnie brały udział w zabawach ruchowych "Skoki po banany", "Skaczemy jak małpki" oraz zabawach paluszkowych. Obejrzały zdjęcia przedstawiające różne gatunki małp, opowiadały jak wyglądają, co jedzą lub gdzie mieszkają. Na zakończenie zajęć, dzieci układały dwuelementowe puzzle, które przyklejały na kartki papieru. "Jagódki" podczas tego dnia, bawiły się wspaniale i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia!