Dzieci odwiedził Leśniczy z Nadleśnictwa w Gościnie. W czasie spotkania opowiadał dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pan leśniczy uświadomił dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych.

Niecodzienny gość opowiadał również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Demonstrował dzieciom łopaty łosia i wskazywał różnice między nimi a porożem jelenia. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia ciekawych tablic demonstracyjnych wraz zagrania w gry edukacyjne takie jak memory. Ostatnim punktem spotkania była niespodzianka, którą przygotował Pan leśniczy dla przedszkolaków, a mianowicie dzieci zostały obdarowane małymi brelokami z numerem alarmowym w razie pożaru. Wizyta Pana leśniczego to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.