W ramach kształtowania właściwych nawyków higienicznych oraz dietetycznych w zakresie zdrowia jamy ustnej u dzieci, nasze przedszkole realizuje Wojewódzki Przedszkolny Program Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy "Zdrowe zęby mamy - marchewkę zajadamy".

W październiku odbyły się w grupie Motylki zajęcia mające na celu uświadomienia dzieciom, że systematycznie wykonywane zabiegi higieniczne, zdrowe odżywianie i kontrole zębów przez stomatologa są najskuteczniejszym działaniem profilaktycznym. Starszaki z łatwością poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami teoretycznymi i praktycznymi w sali. Dowiedziały się jakie produkty są zdrowe dla zębów, a jakie im szkodzą, jakie są etapy prawidłowej higieny jamy ustnej oraz w jaki sposób właściwie myć zęby. Dzieci wykonały również plakaty ze zdrowym i chorym ząbkiem. A na dowód tego, że marchewka jest smaczna i zdrowa dla zębów, każdy na koniec skosztował jej z chęcią i z apetytem.