Podczas Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego „Gramy w zielone” dzieci z grupy Motylki miały okazję połączyć naukę przyrody i matematyki ze świetną zabawą. W jesiennych zabawach matematycznych przedszkolaki wykorzystały naturalne okazy – patyki, szyszki, żołędzie, kasztany, orzechy, liście, owoce i warzywa. W ostatnich dniach poznaliśmy owoce i warzywa, które posłużyły nam m.in. do przeliczania i klasyfikowania.

Wykonaliśmy dobrze znaną grę "Kółko i krzyżyk" z patyków, kasztanów i szyszek, która sprawiła dzieciom mnóstwo radości. Stworzyliśmy również z darów jesieni grę matematyczną, dzięki której utrwalaliśmy umiejętność dodawania i odejmowania. W przedszkolu zrobiło się jesiennie i bardzo kolorowo.