Jesień to pora zbiorów owoców i warzyw, robienia z nich przetworów oraz potraw. Są one źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, więc w przedszkolu przy różnych okazjach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie dzieci do jedzenia owoców i warzyw są zajęcia praktyczne, dlatego Tygryski zrobiły pyszne owocowe szaszłyki.

Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku różnych owoców, krajowych i egzotycznych. Zanim jednak dzieci zabrały się do pracy próbowały z zamkniętymi oczami rozpoznać owoc po smaku. Po pracy odbyła się degustacja - szaszłyki wszystkim bardzo smakowały. Kolejnymi krokami w zachęcaniu dzieci do kształtowania prozdrowotnych nawyków była zabawa ,, Zdrowe warzywka ‘’ dzięki zmysłom mogły poznać kształt, smak i zapach warzyw. Była to okazja do świetnej zabawy i poznawania nowych smaków i zapachów.