"Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu, dzieci oraz panie miały na sobie ubrania w kropki lub grochy. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z wierszykiem z paluszkowych rozśpiewanek pt.: „Kropka”, dzięki której przedszkolaki powtórzyły znane im kolory.

Następnie „Jagódki” wzięły udział w różnych zabawach z kropką w roli głównej - liczenie kropek na biedronkach, porównywanie wielkości kropek, zbieranie guziczków w rytm piosenki oraz wykonały pracę grupową - "Miś z kropeczek". Dzieci, za aktywny i chętny udział w zabawach otrzymały również dyplomy, które zabrały ze sobą do domu.