Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. Tradycją w naszym przedszkolu jest obchodzenie Dnia Dziecka nie tylko przez jeden dzień, ale cały tydzień! To czas pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń.


Świętowanie rozpoczęliśmy już 30 maja od wizyty w sali zabaw "Piotruś" w Hali Milenium. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji, takich jak: podwieszany park linowy, dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Dzieci uwielbiają zabawy "na kulkach", co widać na załączonych zdjęciach. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i - co najważniejsze - radosnej zabawy.


Drugiego dnia czekała na dzieci kolejna atrakcja - przedstawienie przygotowane przez nauczycieli pt. "O rybaku i złotej rybce". Dzieciom bardzo podobali się główni bohaterowie, czyli rybak, złota rybka i żona rybaka. Nie zabrakło dobrego humoru w bajce, a także ważnego przesłania, iż nie warto być chciwym, bo można wszystko stracić. Przedszkolna widownia biła gromkie brawa artystom, którzy przygotowali spektakl.


1 czerwca odbyła się w przedszkolu dyskoteka z wesołym Klaunem i jego przyjaciółmi - były tańce, zabawy z chustą i balonami. Po radosnej zabawie tanecznej, każdy mógł skosztować słodką watę cukrową, przygotowaną przez panią Dyrektor. Oprócz tego czekały na dzieci pyszne lody z owocami i polewą. Tego dnia wszystkie dzieci czuły się niesamowicie! Na koniec każdy otrzymał do domu kolorowy balonik.


W czwartek na dzieci czekała kolejna niespodzianka - przejazd bajkową ciuchcią. "Stoi na stacji lokomotywa, wielka, ogromna i pot z niej spływa..." - z tymi słowami dzieci z naszego przedszkola, ruszyły na wycieczkę ciuchcią. Kolejka poruszała się najpierw - powoli, jak żółw ociężale - ale jakże nam było miło oglądać piękne uroki naszej miejscowości. Każdy mógł pochwalić się gdzie mieszka. Podróż była doskonałą okazją do odpoczynku i podziwiania naszego pięknego Kołobrzegu.


Ostatniego dnia świętowania Dnia Dziecka, rodzice i nauczyciele z grupy "Smerfy" przygotowali niezwykłe przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków pt. "Rzepka". Na scenie pojawili się aktorzy przebrani m.in. za babcię, dziadka, rzepkę, kotka, pieska, kurkę, bociana, żabkę i inne zwierzątka. Teatrzyk był bardzo humorystyczny, dzięki czemu rozbawił publiczność. Bardzo dziękujemy rodzicom z grupy Smerfy za zaangażowanie i udział w przedstawieniu.


Dzieci miały również okazję skorzystać z zabaw na dmuchanej zjeżdżalni w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzięki sprzyjającej aurze pogodowej, nasze przedszkolaki mogły szaleć do woli na zjeżdżalni Sponge Boba. Radości zadowolonych dzieci nie było widać końca!