Sprawność kuchcikowego mistrza

Podczas wykonywania tego zadania dzieci miały okazję uczyć się samodzielności, wielu podstawowych czynności związanych z przygotowywaniem posiłku, ale także sposobów na wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych.

Sprawność artystycznej duszy

Żeby zdobyć sprawność artystycznej duszy, przedszkolaki wykonywały szereg rozmaitych aktywności twórczych. Poprze formy plastyczne, teatralne, taneczne i recytatorskie.

Sprawność pomocnej dłoni

Nie można dbać o swój rozwój, nie myśląc o potrzebach innych. To zadanie pomogło dzieciom zwrócić uwagę na kwestie okazywania pomocy ludziom potrzebującym. W przedszkolu były realizowane rozmaite akcje charytatywne min. "Zbiórka zakrętek", "Zbiórka karmy" dla schroniska REX w Kołobrzegu, "Góra grosza", "Pomoc Ukrainie", "Szlachetna Paczka", "Wigilia dla samotnych" "Wielkanoc dla samotnych" "Pomoc dla seniorów"- wsparcie dla DPS.

Sprawność małego chemika

Większość dzieci, zarówno mniejszych, jak i większych uwielbia eksperymenty i wszelkiego rodzaju doświadczenia. W bezpiecznych warunkach i z wykorzystaniem bezpiecznych substancji pokazaliśmy dzieciom, że nauka jest fajna i interesująca.

Sprawność znawcy własnej miejscowości

Zadanie polegało na dowiedzeniu się, jak najwięcej na temat własnej miejscowości i okolicy i regionu. Przedszkolaki przez cały rok uczestniczyły w różnorodnych wycieczkach edukacyjnych kształtujących praktyczne doświadczenia, oraz utrwalanie wiedzy o otaczającym świecie.

Sprawność podróżnika

Zadanie polegało na poszerzeniu wiedzy na temat krajów europejskich oraz "Naszych Sąsiadach". Starszaki zapoznały się z mapą europy zaznaczały granice krajów sąsiadujących z Polska, a ponadto dowiedziały się informacji przekazanych adekwatnie do wieku na temat trudnej sytuacji jaka dotknęła naszych sąsiadów z Ukrainy.

Sprawność przyjaciela przyrody

Wszystkie przedszkolaki, są przyjaciółmi przyrody i dbają o nasz świat. Zadanie miało na celu Uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o naszą planetę oraz kształtowanie postaw proekologicznych.