Tygryski zostały wprowadzone w świat sztuki, dowiedziały się co to jest teatr, widownia, kto w nim występuje. Podczas zajęć dzieci poznały również takie pojęcia jak reżyser, kostiumy, rekwizyty (pacynki). Dzieci mogły wystąpić w przedszkolnym teatrze wcielając się w różne postacie. Przygotowaliśmy kasę biletową (były to figury geometryczne, które dzieci losowały, a na krzesełkach w każdym rzędzie znajdowała się konkretna figura, każdy odnalazł swoje miejsce), kiedy widownia się zapełniła na scenę weszli mali aktorzy.

Nie obyło się bez oklasków i uśmiechów. Zabawy teatralne przynoszą wiele korzyści: rozwijają wyobraźnię, doskonalą mowę, uczą śmiałości, odwagi oraz poczucia własnej wartości. Dzieci wykonały pracę plastyczną – scena teatralna. Obejrzeliśmy również spektakl cieni dzieci były pod ogromnym wrażeniem, że wszystkie sceny w przedstawieniu były cieniem ludzi.