Dzieci w wieku przedszkolnym są niezmiernie podatne na kształtowanie prawidłowych zachowań prozdrowotnych. Bardzo ważnym elementem jest edukowanie dzieci od najmłodszych lat w tym zakresie. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.

Dzieci 5-6 letnie realizują w naszym przedszkolu program "Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Przedszkolaki odbyły zajęcia edukacyjne na których poznawały niskoprzetworzone produkty ekologiczne, były zachęcane do ich rozpoznawania i spożywania. Poznały piramidę zdrowego odżywiania, zostawały wdrażanie do zdrowego stylu życia oraz wyrabiały właściwe nawyki w zakresie higieny. Ponadto odbyły szereg wycieczek i wyjść terenowych. Na których miały okazję nie tylko zapoznać się z uprawą i wyrobem ekologicznych produktów, ale również mogły je skosztować.

Między innymi zapoznawały się z pracą rolnika, uprawiającego ekologiczne produkty, odbyły wycieczkę do pszczelarza, młynarza, uprawiały własnoręcznie ekologiczne warzywa w swoich przedszkolnych ogródkach. Wykonywały nawet ekologiczne instrumenty.