W tym roku Pani Wiosna zaskoczyła przedszkolaków i przygotowała dla nich Wiosenne podchody. Pod drzwiami sal każdej z grup pozostawiła kosze z listami. Panie wspólnie z dziećmi przeczytały wskazówki co będą robić dalej i ruszyli do wspólnej zabawy. Każda grupa była kierowana śladami po kwiatach danego koloru do kolejnej wskazówki, które były ukryte na przedszkolnym korytarzu i placu zabaw.

W listach znajdowały się mapy z kolejnymi miejscami i zadaniami do wykonania. Wśród zadań były zagadki o wiośnie, nauka krótkiego wierszyka oraz aktywności sportowe. Ostatnim miejscem było spotkanie przy Marzannie, gdzie dzieci jednogłośnie wykrzyczały Marzanno Marzanno Ty zimowa Panno. My Ciebie żegnamy bo Wiosnę witamy!

W przedszkolnym ogrodzie pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono i radośnie, a słońce zaczęło świecić jeszcze mocniej, gdyż tego dnia pogoda nas również nie zawiodła. Później udaliśmy się na przemarsz ulicami wokół przedszkola, dzieci miały ze sobą kolorowe kwiaty i przygotowane wcześniej instrumenty, aby jeszcze głośniej powitać Wiosnę.