Tłusty czwartek zainspirował nas do zajęć kulinarnych. Gdy przedszkolaki przyszły ze śniadania w sali przedszkolnej czekała już na nich niespodzianka. Dzieci od razu wiedziały, że będą robić coś ciekawego. Każdy z nich był chętny do pomocy. Przedszkolaki wsypywały do miski mąkę, wbijały jajka oraz dolewały odpowiednią ilość oleju.

Dzieci z ciekawością oglądały jak zmienia się konsystencja wyrabianego ciasta. Zalane foremki z ciastem wstawiliśmy do nagrzanego piekarnika. W całym przedszkolu unosił się cudowny zapach babeczek.

Po Staropolsku

Staropolskie przysłowie mówi: "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień - tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem.

Odbyły się zabawy muzyczno - ruchowe, taneczne oraz zajęcia plastyczne przygotowane. Przedszkolaki zrobiły masy solnej fantastyczne pączki, malowały farbami oraz składały obrazek pączka w jedną całość.